Start
 

Złoty jubileusz PDF Drukuj Email
17.07.2012.
We wtorek 17 lipca parafia Przedbórz przeżywała podwójną uroczystość. W tym dniu obchodzono odpust jednego z patronów parafii, św. Aleksego, ale okazją do świętowania był także złoty jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. prałata Tadeusza Lizińczyka, pochodzącego z wioski Zuzowy koło Przedborza.

W asyście kapłanów oraz ministrantów ks. jubilat został wprowadzony do świątyni, gdzie go uroczyście powitano i wręczono kwiaty. Pierwszy ks. Tadeusza powitał proboszcz parafii Przedbórz, Henryk Dziadczyk:

- Dzisiaj uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Aleksego. Nasza uroczystość dzisiejsza jest ubogacona wielkim przeżyciem, a istotą tego przeżycia jest kapłaństwo naszego rodaka, ks. Tadeusza Lizińczyka, którego z wielką radością witamy w progach naszej świątyni parafialnej, tej świątyni, w której przed wielu wielu laty rozpoczynał swoją drogę życia kapłańskiego. Bardzo się radujemy, że możemy w ten jubileusz, jako wspólnota parafialna naszego rodaka, wpisać się - mówił.

  

    

Jubilata powitała także młodzież, a w imieniu mieszkańców Przedborza Maria i Stanisław Padulowie. Podczas sumy odpustowej, której przewodniczył, dziękował za 50 lat kapłaństwa i modlił się w intencji parafian. Mszę współkoncelebrowali biskup z Umzimkulu w RPA Stanisław Dziuba, także pochodzący z Zuzów, który wygłosił homilię oraz ks. Marek Migocki, pochodzący z Przedborza, asystowali diakoni Adam Włodek i Tomasz Orłowski. W mszy uczestniczyli również księża z dekanatu przedborskiego, wielu mieszkańców Przedborza i Zuzów, rodzina i przyjaciele ks. Lizińczyka.

Na zakończenie ks. jubilat podsumował swoją drogę kapłańską od święceń, aż po dzień dzisiejszy, podziękował wszystkim za modlitwy i uczestnictwo w mszy, a parafianie nagrodzili ks. Tadeusza brawami. Ks. Tadeusz Lizińczyk święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1962 roku w katedrze sandomierskiej. Swoją pierwszą mszę jubileuszową z okazji 50-lecia kapłaństwa odprawił 3 czerwca tego roku w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu w pow. szydłowieckim, w woj. mazowieckim, gdzie od października 1986 roku pełni posługę kapłańską, obecnie już jako rezydent. Jest także najstarszym kapłanem pochodzącym z naszej parafii.

(pg)

  

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
11.
11.jpg
12.
12.jpg
13.
13.jpg
14.
14.jpg
15.
15.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański